Başkanın Öz Geçmişi

Ali KAİM

Hacıbektaş Belediye Başkanı

1961 Hacıbektaş’ta doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Hacıbektaş’ta tamamladım. 1980 Ankara Eğitim Enstitüsü Sınıf öğretmenliği Bölümü’nü bitirdim. Kırşehir, Kars, Çorum, Kayseri ve Nevşehir’in köylerinde çalıştım.

1993’te Eğit- Sen’e üye olarak sendikalı oldum. Sendikacılığa iş yeri temsilcisi olarak başladım.

1995’te Eğit’Sen ve Eğitim-İş Sendikalarının birleşmesi ile kurulan Eğitim- Sen’in kurucu kadrosunda yer aldım. Nevşehir Şubesini kurdum. Bir yıl sonra Hacıbektaş Temsilciliğini açarak 2008 yılında emekli olana kadar Hacıbektaş İlçe Temsilciliği yaptım. Bu süre içinde dört kez Eğitim-Sen Genel Kurul delegesi seçildim ve raportörlük yaptım.

2000 yılında yöneticilik sınavını dereceyle kazanarak Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir dönem yöneticilik, iletişim ve liderlik eğitimi aldım.

Mesleğimin son on yılını okul müdürlüğü yaparak tamamladım. 2006-2014 yılları arasında sekiz yıl süreyle yerel yayın yapan “SULUCAKARAHÖYÜK” Gazetesi kurucusu ve sahipleri arasında yer aldım. Aynı gazetede yöneticilik, muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptım.

Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Kurucusu oldum ve Genel Sekreterlik yaptım.

Hacıbektaş ADD Yönetim kurulu üyeliği yaptım.

On yıl kesintisiz Hacı Bektaş Veli Anma Etkinlikleri komite üyeliği yaptım, konser, panel, açık oturum programlarını yönettim.

Halen Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği ve ADD üyesiyim. CHP Parti Okulu Eğitmeni iken Nevşehir’in merkez ve ilçelerinde sandık güvenliği ve üye eğitimlerinde görev aldım.

Son seçimlerde, Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Nevşehir il Koordinatörü olarak çalıştım.

Hacıbektaş’ta yaşıyorum. Eşim, meslektaşım Nuray Hanım ile mutlu evliliğimiz devam ediyor. Yine meslektaşlarım olan iki oğlum, iki gelinim, bir kız torunum var.

2024’te Hacıbektaş Bağımsız Belediye Başkanı oldum.

“Bir çocuk, bir öğretmen, bir kalem ve bir kitap Dünyayı değiştirebilir. (Malala Yousuf)

Şiarıyla siyasi yolculuğuma devam ediyorum.

Saygılarımla.

Duyurular

İlhan SELÇUK’u Saygıyla Anıyorum.

Ödünsüz bir Atatürkçü, Laik Türkiye sevdalısı olan İlhan Selçuk’u 14.hasret yılında saygıyla anıyorum. 30 Haziran Pazar günü İlhan Selçuk Turhan Selçuk Anma Etkinliğimiz Çilehane olacaktır.

Tüm Halkımız Şah Kalender Anma Etkinliğimize Davetlidir.

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

MUTLU BAYRAMLAR

DUYURU

Kıymetli Hacıbektaş’lılar Hacıbektaş’ımıza gelecek canlar. Hacı Bektaş Veli Müzesi bayramın 1.günü saat 13.00’da ziyarete açılacaktır. Diğer günler ise ziyaret saatleri 08.00-19.00 arası olacaktır.